تلفن 021 43471
Show menu

NG-IPCC

با توجه به توسعه ی گروه مشتریان و به دنبال آن، ارجاع نیازمندی های مختلف در مراکز تماس برای کسب و کارهای متنوع، تیم نرم افزاری ساعیان ارتباط قابلیت ها و امکانات جدیدی را به مرکز تماس NG-IPCC افزوده است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

- دفترچه تلفن: امکان ثبت اطلاعات کامل مخاطبین، گروه بندی آن ها و مهم تر از آن، جست و جوی سریع بر روی اطلاعات دفترچه تلفن، یکی از قابلیت هایی است که اخیرا در مرکز تماس NG-IPCC بروزرسانی شده است.

شماره گیری آنلاین (Click to call)، اعلام شماره ی مورد نظر برای تماس گیرنده، امکان ارسال درخواست ویرایش اطلاعات مخاطب برای سوپروایزر سیستم و همچنین اعمال دسترسی بر روی گروه های مختلف، از دیگر قابلیت هایی هستند که ماژول دفترچه تلفن مرکز تماس ساعیان ارتباط از آن برخوردار می باشد.

- درخواست استراحت: یکی از نیازمندی ها در مراکز تماس، امکان کنترل حضور اپراتور می باشد؛ به طوری که اپراتور با کارایی بیشتری سرویس دهی کرده و بتواند در زمان لازم به استراحت و کارهای جانبی بپردازد. قابلیت جدید مرکز تماس NG-IPCC به مدیر سیستم این امکان را می دهد که زمان های استراحت با عناوین مختلف تعریف کرده، به عنوان مثال "صرف نهار" و همچنین برای هر وضعیت ماکزیمم زمان مجاز را نیز مشخص نماید.

NG-IPCC

در این صورت، اپراتور در هر زمان می تواند از طریق پنل اپراتوری خود، درخواست استراحت با عنوان مورد نظر را انتخاب کرده و ارسال نماید. پس از ارسال درخواست امکان رسیدگی به آن از طریق سیستم به صورت خودکار یا به صورت دستی از طریق سوپروایزر، فراهم شده است. همچنین این امکان وجود دارد که در صورت اتمام زمان مجاز، اپراتور از سیستم خارج شود و یا پیام هشدار به مدیر سیستم ارسال گردد.

و در نهایت تمامی این درخواست ها و اتفاقات برای کاربران سیستم ثبت شده و قابلیت گزارش گیری جهت آنالیز عملکرد را فراهم می کنند.

- کنترل صف: فراهم کردن امکان تصمیم گیری برای تماس های داخل صف، یکی از قابلیت هایی است که باعث افزایش رضایت مشتریان شما خواهد شد. در بروزرسانی جدید NG-IPCC، مدیر سیستم می تواند با تعریف یک حداقل برای تعداد تماس های منتظر در صف، به تماس های ورودی جدید، امکان انتخاب نوع سرویس دهی خود را فراهم کند. به عنوان مثال اگر تعداد تماس های در صف به 20 تماس رسید، اعلام میانگین زمان انتظار، سر ریز صف و یا خروج صف و call back فعال گردد.

احساس رضایت را با ساعیان ارتباط تجربه کنید
آدرس : تهــــران، خیابان مطهـــــری
خیابان اورامان، پلاک ۳۴، واحد ۱۰۴
تلفن‌:‌
۰۲۱   ۴۳۴۷۱
۰۲۱   ۸۸۳۱۶۷۰۴
۰۲۱   ۸۸۳۱۶۷۱۸
۰۲۱   ۸۸۸۲۶۱۱۷
۰۲۱   ۸۸۳۱۵۳۸۴
sales@senatelecom.ir
arrow-down تماس با ما
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت ساعیان ارتباط می‌باشد
scroll to top