تلفن 021 43471
Show menu

از سوالاتی که برای کاربران جدید دنیای ویپ VoIP معمولا در ذهن ایجاد می شود‌‌‌‌، تفاوت اصطلاحاتی است که به جای هم بکار گرفته می شوند. تلفن VoIP و تلفن SIP یا تلفن تحت شبکه یا حتی آی پی فون IP Phone از جمله ای این موارد هستند. آیا این اصلاحات برای یک تلفن تحت شبکه با قابلیت های یکسان بکار می رود؟ در ادامه به این سوال، پاسخ خواهیم داد.

تلفن تحت شبکه یا همان IPPhone به تلفنی گفته می شود که در بستر شبکه ی IP و با استفاده از تکنولو‌ژی ویپ VoIP یعنی انتقال صدا در بستر شبکه، برقراری ارتباط تلفنی شما را میسر می نماید. پس این عنوان، یک عنوان عمومیست. پس می توان گفت که اصطلاح VoIP Phone نیز برای این نوع تلفن ها بکار می رود. 

تلفن های سیپ SIP اما به تلفن های تحت شبکه ای گفته می شود که تنها پروتکل استاندارد و پرکاربرد ویپ یعنی SIP را پشتیبانی می کنند. ‌پس با این تعریف می توان گفت که تلفن های سیپ یا همان SIP Phone زیر مجموعه ی تلفن های VoIP هستند. اما تلفن های ویپ ممکن است پروتکل های دیگری را پشتیبانی کنند‌؛ به عنوان مثال تلفن هایی با ماکروسافت Skype for Business سازگاری دارند در این گروه قرار می گیرند.

  

IPPhones

احساس رضایت را با ساعیان ارتباط تجربه کنید
آدرس : تهــــران، خیابان مطهـــــری
خیابان اورامان، پلاک ۳۴، واحد ۱۰۴
تلفن‌:‌
۰۲۱   ۴۳۴۷۱
۰۲۱   ۸۸۳۱۶۷۰۴
۰۲۱   ۸۸۳۱۶۷۱۸
۰۲۱   ۸۸۸۲۶۱۱۷
۰۲۱   ۸۸۳۱۵۳۸۴
sales@senatelecom.ir
arrow-down تماس با ما
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شرکت ساعیان ارتباط می‌باشد
scroll to top